Основні напрями та зміст процесу оновлення політико-ідеологічних засад Російської Федерації
DOI:
https://doi.org/10.31861/mhpi2016.33-34.267-273Анотація
У статті аналізуються основні напрями та зміст процесу оновлення політико-ідеологічної платформи сучасної Російської держави. Автор зазначає, що нова внутрішньополітична доктрина Росії проникнута ностальгією за статусом могутньої держави, а її основна мета полягає у формуванні гармонійно розвинутої особистості та зміцненні єдності російського суспільства, зокрема шляхом зміцнення громадянської ідентичності. Тому не варто недооцінювати прикладного значення теоретичних напрацювань у культурно-ідеологічній та інформаційній сферах.
У висновках автор наголошує, що у процесі формування єдиного геокультурного світу РФ не висуває функціональної й дієвої ідеології інтеграції, а нинішні російські цивілізаційні та соціокультурні проекти не є привабливими та конкурентно спроможними для суспільств і еліт сусідніх держав, хоча можуть бути використані для консолідації внутрішньополітичної ситуації усередині РФ.
Ключові слова: Політико-ідеологічні засади, Російська Федерація, культурно-ідеологічна сфера, інформаційна сфера, геокультурний світ, громадянська ідентичність