Процес рецензування

Рукописи, подані для публікації в журналі "Історико-політичні проблеми сучасного світу", обов'язково проходять процес рецензування.

Подання рукопису: Автор подає статтю до редакційної колегії, яка має відповідати вимогам публікаційної етики журналу "Історико-політичні проблеми сучасного світу" та правилам оформлення статей і наукових робіт перед публікацією. Рукописи, які не відповідають встановленим вимогам, не приймаються до подальшого розгляду. Протягом 2 тижнів з моменту подання статті автор отримує повідомлення про те, що його (її) роботу допущено до процесу рецензування або не допущено через невідповідність вимогам до оформлення роботи.

Призначення рецензента: Усі рукописи, подані до редакційної колегії, направляються відповідно до профілю дослідження рецензенту. Головний редактор журналу "Історико-політичні проблеми сучасного світу" призначає рецензентів. За певних обставин рецензенти можуть бути призначені на засіданні редакційної колегії її членами.

Вибір рецензента: Рецензентами можуть виступати як члени редакційної колегії наукового журналу "Історико-політичні проблеми сучасного світу", так і зовнішні висококваліфіковані фахівці, які мають глибокі професійні знання та досвід у певному науковому напрямку.

Підтвердження рецензента: Після отримання статті на рецензію рецензент оцінює можливість рецензування матеріалів, виходячи з власної компетентності за напрямком автора та відсутності будь-якого конфлікту інтересів. За наявності конфлікту інтересів рецензент не повинен рецензувати статтю та має повідомити про це редакційну колегію, яка приймає рішення про призначення іншого рецензента.

Висновок рецензента: Висновок про можливість друку статті робить рецензент. Терміни рецензування залежать в кожному конкретному випадку від умов для максимально об'єктивної оцінки якості матеріалів.

Подвійне сліпе рецензування: Рецензування відбувається конфіденційно за принципами подвійного сліпого рецензування (двостороннє "сліпе" рецензування, коли ні автор, ні рецензент не знають один одного). Взаємодія між автором та рецензентами відбувається (у формі листування електронною поштою) через відповідального секретаря наукового журналу. За бажанням рецензента та за згодою робочої групи взаємодія між редакційною колегією та рецензентом може відбуватися у відкритому режимі (таке рішення приймається лише в тому випадку, якщо відкритість взаємодії сприятиме покращенню стилю та логіки викладу наукового матеріалу).

Звіт рецензента: Після остаточного аналізу статті рецензент заповнює стандартизовану форму, яка містить резюме рекомендацій.

Рецензування та доопрацювання: Якщо рецензент вказує на необхідність внесення певних виправлень до статті, її надсилають автору з пропозицією врахувати зауваження під час підготовки оновленої версії статті або аргументовано їх спростувати. Разом із переробленою статтею автор додає супровідний лист, який містить відповіді на всі зауваження та пояснює всі зміни, які були внесені до статті. Переглянута версія знову передається рецензенту для прийняття рішення та підготовки аргументованого висновку щодо доцільності публікації.

Розбіжності: У разі незгоди з думкою рецензента автор має право на аргументовану відповідь редактору журналу. У такому випадку стаття розглядається на засіданні робочої групи редакційної колегії. Редактори можуть подати статтю на додаткове або нове рецензування іншому фахівцю. Редакційна колегія має право відхилити статтю у разі відмови або небажання автора враховувати пропозиції та зауваження рецензентів. На прохання автора редакційна колегія може передати статтю іншому рецензенту з обов'язковим дотриманням принципів подвійного сліпого рецензування.

Остаточне рішення: Остаточне рішення про доцільність публікації приймається головним редактором, а за необхідності на засіданні редакційної колегії. Після прийняття рішення про допуск статті до публікації відповідальний секретар повідомляє автора та вказує орієнтовну дату публікації.  

Черга публікації: У разі позитивного рішення про можливість публікації стаття потрапляє до редакційного портфеля журналу для її публікації в порядку черги та актуальності (в окремих випадках, за рішенням редакційної колегії, стаття може бути опублікована позачергово, у найближчому номері).

Дата прийняття: Датою прийняття статті до публікації вважається дата позитивного висновку рецензента (або рішення редакційної колегії) про можливість публікації статті.

Технічне редагування: Затверджена до публікації стаття передається технічному редактору. Дрібні стилістичні чи формальні виправлення, які не впливають на зміст статті, вносяться технічним редактором без згоди автора.

Відповідальність автора: Відповідальність за достовірність та незалежність отриманих результатів, теоретичний та практичний рівень статті покладається на автора.

У разі недотримання зазначених правил редакційна колегія не розглядатиме поданий рукопис.

Редакційна колегія залишає за собою право на технічне скорочення та редагування рукописів.

Форма рецензії (переглянути)