Освітня політика ЄС: актуальність та практичне значення
DOI:
https://doi.org/10.31861/mhpi2018.37-38.117-121Анотація
Освітня політика повинна бути пріоритетом у діяльності державних і недержавних органів, оскільки стабільність і темп її розвитку залежать від успішної реалізації політики в галузі освіти. Системи освіти повинні долати різні проблеми, в тому числі, проблеми пов’язані з розвитком окремих галузей освіти, при цьому адаптуватися до міжнародних норм, щоб конкурувати як на національному, так і міжнародному ринку. Якість освітньої політики залежить від діяльності та відповідальності за результати навчання і виховання, одночасно і від багатьох інших факторів, включаючи студентів, викладачів та батьків, а також державних органів, що визначають державну політику в сфері освіти. У цьому контексті абсолютно необхідно вивчити передовий досвід у цій галузі (у країнах ЄС), зокрема зростаючий інтерес до освіти та навчання протягом усього життя, організацію круглих столів, науково-практичних конференцій, інтерактивну діяльність із залученням студентів, викладачів, батьків, посадовців державних та неурядових організацій тощо.
Ключові слова: освіта, навчання, освітня політика, якість, навчання протягом усього життя
Посилання
2. Vasile Cucerescu, Enrique Banús, Iordan Gheorghe Bărbulescu, Ioan Horga(2014), European Union Guide in School between formal and informal education, Chișinău, ed. Print-Caro.
3. Cezar Militaru, Adina Pavel, Adriana Zanfir (2011), Policies on Quality of Education at European Union level, vol.II, nr.1,martie.
4. C.Militaru, B. Drăguț (2009), Quality Management, Printech Publishing House, Bucureşti.
5. http://ec.europa.eu/education/policy/school_ro , visited on 05.05.2018.