Цілі та проблематика

Історико-політичні проблеми сучасного світу було засновано у 2001 р. рішенням Вченої ради Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Цілі журналу спрямовані на розвиток освіти і науки шляхом публікації наукових досліджень у галузі історії, політичних наук та міжнародних відносин.

Журнал спрямований на ознайомлення читачів з грунтовними дослідженнями з усіх аспектів історії України, всесвітньої історії, політичної історії, політичних ідей, розвитку політичних інститутів та процесів, міднародних відносин та регіональних студій. У журналі представлені як оригінальні наукові дослідження, так і рецензії на книги та монографії українських та зарубіжних науковців.

У журналі публікуються статті українською,  англійською, німецькою, польською та румунською мовами.

Журнал входить до переліку фахових видань України та прймає до рецензування статті з історії, політичних наук та міжнародних відносин.

Видання розраховане на науковців, викладачів, бібліотекарів та дослідників, які прагнуть бути в курсі новин та нових тенденцій у галузі історичної науки.