Концептуальні засади дослідження громадянського суспільства
DOI:
https://doi.org/10.31861/mhpi2017.35-36.214-221Анотація
У статті здійснена спроба комплексного аналізу концептуальних засад дослідження громадянського суспільства (теоретико-методологічних основ) з метою узагальнення науково-дослідного матеріалу з даної проблематики. Проаналізовано і систематизовано різні підходи до поняття та феномену громадянського суспільства у історичному контексті їх формування. Враховуючи складний зміст та форму громадянського суспільства як предмету дослідження, запропоновано авторський підхід до його аналізу, який передбачає три виміри вивчення: теоретичний; історичний; практичний. Акцентується увага на важливості економічної складової у появі явища громадянського суспільства у соціально-політичній дійсності та значущості змін у економічній царині для оновлення цілей та завдань, а також структури громадянського суспільства.
Ключові слова: Громадянське суспільство, капіталізм, ринок праці, масові рухи, економічна нерівність, справедливість, конфлікт інтересів, інституціоналізація
Посилання
2. Bell, C & O’Rourke, C. (2007). ‘The People’s Peace? Pease Agree-ments, Civil Society, and Participatory Democracy’, International Po-litical Science Review, Vol. 28, pp. 293-324.
3. Real Civil Society: Dilemmas of Instututionalisation. London, 1998.
4. Seligman, A. (1993). The Idea of Civil Society, N.Y.
5. Gellner, E. (2004). Usloviya svobody. Grazhdanskoe obshchestvo i ego istoricheskie soperniki, M., Moskovskaya shkola politicheskikh issledovaniy.
6. Ionin, L, Teoretiko-metodologicheskie osnovy izucheniya gra-zhdanskogo obshchestva, rejym dostupu: http://www.civisbook.ru/files/File/Ionin_L_G.pdf (data perehliadu 15 sentyabrya 2017).
7. Koen, Dzh i Arato, E. (2003). Grazhdanskoe obshchestvo i politi-cheskaya teoriya, M, Ves Mir.
8. Kravchenko, I. (1988). ‘Tseli obshchestva v zapadnoevropeyskoy so-tsialnoy filosofii’, Novye tendentsii v zapadnoy sotsialnoy filosofii, M.
9. Polani, M. (2002). Velikaya transformatsiya: politicheskie i ekonomi-cheskie istoki nashego vremeni, SPb, Aleteyya.
10. Khabermas, Yu. (2001). Vovlechenie drugogo. Ocherki politicheskoi teorii, SPb, Nauka.