Перспективи тристороннього співробітництва між Україною, Румунією та Молдовою у сфері енергетики
DOI:
https://doi.org/10.31861/mhpi2018.37-38.296-301Анотація
Забезпечення енергетичної безпеки є однією з пріоритетних завдань українсько-румунсько-молдовського виміру. Безсумнівним є той факт, що енергетична ситуація в цих трьох країнах значно відрізняється. Але необхідність співробітництва очевидна і викликана прагненнями наших країн до сталого розвитку, економічного зростання та добробуту населення регіону.
Республіка Молдова є чистим імпортером енергії, природного газу, придбаного з унікального джерела, що представляє основне джерело палива. Значна частина споживання електроенергії в країні покривається імпортом з України.
Двосторонні відносини співпраці між Румунією і Молдовою в енергетичному секторі, зокрема, відноситься купе практичної реалізації інвестиційних проектів сегмента взаємозв'язку природного газу шляхом проведення другої фази трубопроводу Ясси-Унгень до Кишинева і на сегменті електроенергії.
Досягнення проектів для підключення до енергетичної системи ЄС створить ефективну мережу енергетичної безпеки для всіх держав у регіоні та сприятливі умови для багатофункціонального розвитку економіки всіх країн регіону.
Ключові слова: тристоронні відносини, енергетичний сектор, донор, споживач енергії
Посилання
2. Timofte N. (2013) Gazoductul Iaşi-Ungheni şi importanța acestuia pentru Republica Moldova. Akademos, nr. 4 (31), decembrie 2013, Chişinău, R. Moldova. http://www.akademos.asm.md/taxonomy/term/8
3. Buletinul de monitorizare a pieţei energetice ucrainene a DiXi Group (Issue No. 29, October – December 2015) http://enref.org/wp-content/uploads/2016/02/Newsletter29_eng.pdf
4. Zhurkyn V.V. (2011) Bezopasnost Evropы. Ves Myp, Moskva.
5. Kaveshnykova N.B. (2014) Vozobnovliaemaia эnerhetyka v ES: smena pryorytetov. Ves Myp, Moskva.
6. Potёmkyna O.Iu. (2012) Evropeiskyi Soiuz v XXI veke: vremia yspыtanyi. Ves Myp, Moskva.